Padok Premium Hotel & Stables | At Binicilik Kulübü | Marmaris Gökova

Binicilik

Kulübümüzde 6 yaş itibari ile genç, yetişkin tüm bireylere başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar binicilik eğitimi verilmektedir. Her binicinin seviyesine, yaşına ve kondisyonuna göre biniş programı hazırlanmaktadır. Bizler için en önemlisi; her binicinin kendi seviyesine ve bireysel binicilik kabiliyet ve gereksinimine göre eğitiliyor olmasıdır. Başlangıç, orta ve ileri seviye paketlerimiz mevcuttur.

At Pansiyon

Deneyimli seyislerimiz ve uzman hocalarımız ile atlarınızı en iyi şekilde ağırlamaktayız. Kulübümüzde 50 box kapasiteli, 1 kapalı manej (30m x 60m), 1 açık manej (70m x 80m), 2 eyer odası, 2 solarium cihazı, 2 at yıkama avlusu, adeta makinası ve koşu bandı bulunmaktadır.

Pony Club

Padok Pony Club çocuklarımıza sadece binicilik sporunu, at sevgisini ve at bakımını öğretmekle kalmayıp, binicilik sporunun fiziksel ve psikolojik faydalarından da yararlanmasını sağlıyor. Pony kulübümüzde çocuklar için 6 yaş itibariyle binicilik eğitimleri verilmektedir. 2 – 5 yaş arası çocuklar 5 – 10 dakikalık tur gezintileri yapabilmektedir. Çocuklar pony bakımları ile ilgilenebilir, hobi olarak pony binebilir ayrıca pony takımımıza dahil olup pony yarışmalarına katılabiliyorlar.

Hipoterapi

Hipoterapi (Atla terapi) alternatif bir tedavi yöntemi olmakla birlikte bir rehabilitasyon çeşididir. Atın doğal, ritmik 3 boyutlu hareket etkileri ve vücut sıcaklığı tedavide yararlanılan başlıca özelliklerdir. Ata binme sürecinde vücudun tüm kas gruplarını çalışmaktadır. Bu içgüdüsel ve refleks düzeyinde gelişen bir olaydır, çünkü atın sırtında iken binici onunla birlikte hareket eder, düşmemek için içgüdüsel denge kurmaya çalışır.